Innowacyjne technologie

Własny prąd to oszczędności

Zbuduj własną elektrownię dla swojej firmy i na swoje potrzeby. Instalacja fotowoltaiczna to sposób na ograniczenie wydatków, wzrost zysków i redukcję kosztów. Instalacja fotowoltaiczna bazuje na odnawialnym źródle energii i jest bezpieczna dla środowiska.

Definicje

Przedsiębiorca produkujący prąd

Przedsiębiorcy w Polsce mogą korzystać z systemu rozliczania produkcji własnej energii z odnawialnych źródeł jak indywidualni prosumenci. Prosument to - zgodnie z definicją  - odbiorca końcowy wytwarzający w mikroinstalacji OZE energię elektryczną na własne potrzeby, który tę energię może magazynować lub sprzedawać. Jednak w przypadku odbiorców innych niż gospodarstwa domowe, sprzedaż energii nie może stanowić przeważającej działalności gospodarczej. 

Magazynowanie energii

Niezależność od dostaw energii

Jeśli masz wydzielone miejsce na akumulatory magazynujące prąd, który będzie dostarczany bezpośrednio do odbiorników umieszczonych w zakładzie, system podłączenia off-grid całkowicie uniezależni Twoją firmę od dostawców energii elektrycznej. Tego typu rozwiązanie jest dobre dla firm i pozwala na wykorzystanie zmagazynowanego na kilkanaście godzin w akumulatorze prądu, gdy nastąpi okres niewystarczającej lub zerowej jego produkcji (zima, noc, przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej z sieci energetycznej).

Wycena instalacji

Projekt instalacji i kalkulacje

Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy projekt instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy, a następnie zapewnimy efektywny jej montaż. Pomożemy uzyskać dotację na fotowoltaikę dla firm ze środków regionalnych (możliwość dofinansowania fotowoltaiki ze środków państwowych nie obejmuje przedsiębiorców). Pomożemy w uzyskaniu leasingu na instalację - można bowiem wziąć ją w leasing, a ratę leasingu wpisać w koszty prowadzenia działalności. 

Przykładowa kalkulacja*

Instalacja fotowoltaiczna o mocy około 6,4 kW

* Kalkulacja dotyczy przykładowych zestawów o wybranej mocy i może ulec zmianie w zależności od użytych komponentów – na życzenie klienta zrealizujemy dowolną kombinację na podstawie indywidualnej wyceny.
** W przypadku montażu na gruncie należy doliczyć około 1 tys. zł.
*** Ceny zawierają podatek VAT w wysokości 8%, właściwy w przypadku fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego. W przypadku działalności gospodarczej stawka VAT wynosi 23% i podlega odliczeniu.

Wariant STANDARD
Standard
Brutto 21 044 zł Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,4 kW ** ***
Panele fotowoltaiczne mono Kensol KS320MFB Full Black, gwarancja 15 lat na produkt, 25 lat na moc wyjściową
Inwerter Sofar 6,6 KTL 3-fazowy, gwarancja 10 lat
Elementy systemu fotowoltaicznego (w tym skrzynka przyłączeniowa DC+AC z ogranicznikiem przepięć, łańcuch PV, klemy, uziomy, złącza itp.)
Elementy systemu montażowego (profile, łączniki, śruby, zaciski, wpusty itp.), właściwe dla rodzaju pokrycia dachu i kąta nachylenia*
Usługa (w tym audyt fotowoltaiczny i projekt instalacji, dowóz i montaż, wsparcie pomontażowe – instruktaż i pomoc przy zgłoszeniu instalacji do PGE)
Cena za 1 kWp: 3.288 zł
Wariant PREMIUM
Premium
Brutto 23 152 zł Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,4 kW ** ***
Panele fotowoltaiczne mono Sharp NU-JC320 Full Black, gwarancja 15 lat na produkt, 25 lat na moc wyjściową
Inwerter GoodWe GW6K-DT, gwarancja 5 lat
Elementy systemu fotowoltaicznego (w tym skrzynka przyłączeniowa DC+AC z ogranicznikiem przepięć, łańcuch PV, klemy, uziomy, złącza itp.)
Elementy systemu montażowego (profile, łączniki, śruby, zaciski, wpusty itp.), właściwe dla rodzaju pokrycia dachu i kąta nachylenia*
Usługa (w tym audyt fotowoltaiczny i projekt instalacji, dowóz i montaż, wsparcie pomontażowe – instruktaż i pomoc przy zgłoszeniu instalacji do PGE)
Cena za 1 kWp: 3.617 zł

Energia bez końca -Westa term.

Fotowoltaika dla firm na terenie woj. Łódzkiego

Zredukuj koszty w swojej firmie, dzięki instalacji fotowoltaicznej! Korzystanie z wielu urządzeń elektronicznych czy maszyn, generuje bardzo duże zużycie energii elektrycznej, aby zniwelować koszty prowadzenia działalności, warto rozważyć założenie instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie. Instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej, a co za tym idzie, zabezpieczysz się przez płaceniem bardzo wysokich rachunków za prąd. Mniejsze rachunki za prąd to oszczędności, które możesz zainwestować w rozwój swojej firmy!

Odpisz koszt instalacji fotowoltaicznej

Amortyzacja instalacji fotowoltaicznej

Wszelkie koszty inwestycyjne związane z założeniem instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie możesz amortyzować, wystarczy odpisać je od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. Ponadto, jeśli wartość systemu nie przekracza 50 000 euro, istnieje możliwość, aby w ramach pomocy de minimis, amortyzować go jednorazowo, dzięki czemu zapłacisz w danym roku mniejszy podatek! 

Instalacje fotowoltaiczne dla firm Sieradz-Obniż opłaty za prąd i stań się bardziej konkurencyjny na rynku!

Formy dofinansowania dla firm

nstalacje fotowoltaiczne dla firm Sieradz-Obniż opłaty za prąd i stań się bardziej konkurencyjny na rynku!
Ciągły wzrost cen prądu zmusza właścicieli firm do podnoszenia cen produktów oraz kosztów usług. Inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwoli Ci poczynić oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, a tym samym będziesz mógł utrzymać stałe ceny, co pozwoli Ci być bardziej konkurencyjną firmą na rynku!

Instalacja fotowoltaiczna dla firm, formy finansowania:

*Gotówka, czyli środki własne.
Koszt inwestycji zwraca się po kilku latach, nie jesteśmy zobowiązani wobec żadnej firmy zewnętrznej jak w przypadku kredytu czy leasingu, jednorazowo pokrywamy całkowity koszt montażu instalacji systemu fotowoltaicznego. Firma, która wykonuje usługę wystawia nam fakturę VAT, co pozwala nam na ubieganie się o zwrot podatku VAT z Urzędu Skarbowego, natomiast kwotę netto możemy „wrzucić w koszty” prowadzenia działalności gospodarczej.
*Kredyt
Coraz więcej banków oferuję kredyty na finansowanie instalacji fotowoltaicznej zarówno inwestorom prywatnym, jak i na potrzeby firm. Szybkie decyzje kredytowe, często brak wkładu własnego, korzystne oprocentowanie oraz niskie raty skłaniają właścicieli firm do wybrania właśnie tej formy finansowania.

*Leasing
Możliwość leasingu paneli fotowoltaicznych to kolejna z form finansowania bez konieczności angażowania środków własnych. Oferta ta przeznaczona jest dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także Mikro działalności gospodarczych (rolniczych), jeśli wartość inwestycji nie przekracza 50 kWp. Leasingu na panele fotowoltaiczne udzielają banki komercyjne.
* Dofinansowanie
Przez wzgląd na konieczność wprowadzania w kraju ekologicznych rozwiązań pozyskiwania energii, na panele fotowoltaiczne można uzyskać dotację lub ulgę. Fotowoltaika w firmie może zostać opłacona z dofinansowania płynącego z regionalnych programów wspierających i promujących odnawialne źródła energii. Każde województwo wdraża w życie swój własny program dotyczący ekologicznej energetyki i pozyskiwania alternatywnych źródeł energii.
Przyznanie dotacji czy ulgi zależy od dostępności środków finansowych na dany rok oraz liczby wnioskujących.

Westa term z siedzibą w Sieradzu prowadzi profesjonalne doradztwo w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej dla firm. Aby uzyskać więcej informacji na temat systemów alternatywnego pozyskiwania energii, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.

ZAMÓW ROZMOWĘ
TELEFONICZNĄ

    Imię i Nazwisko*

    Numer telefonu*

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

    Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych będzie WESTA-TERM, REGON: 386244579, NIP: 8272323856, KRS: 0000844796, Kod pocztowy: 98-200 Sieradz, Ulica: Polskiej Organizacji Wojskowej 141. Dane są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności Westa-Term.