Inteligentna wentylacja

Jak działa rekuperacja powietrza?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Zimne powietrze zasysane jest z zewnątrz budynku i ogrzewane z wykorzystaniem energii cieplnej odzyskanej przez rekuperator z powietrza wywiewanego. Gdy powietrze wewnątrz pomieszczeń jest chłodniejsze niż na zewnątrz, sytuacja jest odwrotna - rekuperator odzyskuje chłód z usuwanego powietrza. Cały proces przebiega niemal bezgłośnie i przy bardzo małym zużyciu energii.

Oszczędności

Czyste powietrze

Dzięki rekuperacji zaoszczędzisz na ogrzewaniu, ale nie bez znaczenia jest fakt, że przy ciągłej, nieprzerwanej wymianie powietrza, usuwane jest zużyte, pełne dwutlenku węgla, bakterii, wirusów i roztoczy powietrze i zastąpione świeżym powietrzem zewnętrznym o niskim poziomie dwutlenku węgla, bez konieczności otwierania okien.

instalacja

Ekonomia montażu

Jeśli decydujesz się na rekuperację, to powinieneś pomyśleć o tym jeszcze na etapie budowania domu. Wprawdzie jest możliwe zainstalowanie rekuperacji w wybudowanym domu, jednak wiąże się to z wyższymi kosztami i niedogodnościami wynikającymi z prac montażowych. Planując rekuperację na etapie budowy domu, oszczędzasz rezygnując z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej.

Projekt

Wybór rozwiązania

W wyborze rekuperatora pomoże Ci nasz specjalista. Rekuperację oferujemy wraz z usługami profesjonalnego montażu. Usługi montażowe świadczymy na terenie całej Polski zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Masz pytania? Zostaw swój numer kontaktowy korzystając z formularza poniżej. Oddzwonimy jak najszybciej się da.

Rekuperacja - Profesjonalne usługi doradztwa i montażu rekuperacji Sieradz i okolice

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja (mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła) jest energooszczędną metodą wentylacji pomieszczeń. Dostarcza świeże powietrze z zewnątrz, a jednocześnie wyciąga i pozbywa się zanieczyszczonego powietrza z wysoką zawartością Co2 z wnętrza budynku. Jest to system, który jest doskonałym zastępstwem dla wszystkich dotychczasowych sposobów wentylacji, czyli np. kominów wentylacyjnych, rozszczelnionych okien. System rekuperacji daje możliwość odzyskiwania ciepła w okresie jesienno-zimowym, a także chłodzenia w okresie letnim, wiąże się to z odzyskiwaniem energii potrzebnej do chłodzenia czy ogrzewania. Powietrze, które zostaje wprowadzone do wnętrza budynku, jest oczyszczone z kurzu oraz alergenów, dzięki temu nie musimy dodatkowo wietrzyć pomieszczeń, co jest też doskonałym rozwiązaniem w walce ze smogiem w okresie grzewczym.

Jak działa rekuperator?

Rekuperator to urządzenie, które posiada wbudowane 4 króćce służące do podłączenia kanałów wentylacyjnych. Czerpnie, przez którą doprowadzane jest świeże powietrze z zewnątrz. Wyrzutnie, która odprowadza powietrze na zewnątrz. Nawiew do pomieszczeń, który wprowadza do pomieszczeń nagrzane i oczyszczone powietrze. Wyciąg z pomieszczeń, który odprowadza do rekuperatora powietrze z wysoką zawartością dwutlenku węgla, a niskim stężeniem tlenu.

Montaż rekuperacji

Polega na instalacji rekuperatora oraz rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych w niewidocznych miejscach tak, aby zachować aspekt wizualny. Sposób montażu oraz rozkład instalacji zależą od jej rodzaju. Najważniejszym elementem rekuperacji jest rekuperator, w którym dokonuje się odzysk energii z powietrza wyciągniętego z pomieszczeń. Wybór odpowiedniego rekuperatora to klucz do sukcesu. Tylko odpowiedni dobór sprzętu pozwoli nam efektywnie i energooszczędnie wentylować pomieszczenia. Jeśli wybierzemy rekuperator o zbyt małej mocy, pomieszczenia mogą być niedostatecznie wentylowane. Montażu rekuperatora można dokonać na nieużytkowym poddaszu, w kotłowni, w garażu lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Wybierając pomieszczenie, w którym zamontujemy rekuperator, warto pamiętać by nie sąsiadowało ono z sypialniami ze względu na emisję dźwięku wytwarzanego podczas pracy urządzenia.

Koszt rekuperacji

Na koszt montażu rekuperacji wpływ ma kilka czynników, m.in. metraż domu, ilość pomieszczeń oraz rodzaj ich przeznaczenia, rodzaj rekuperatora, który mamy zamiar zainstalować, rodzaj instalacji, którą zastosujemy czy dodatkowe opcje, jakie rekuperator ma spełniać, np.jonizację powietrza oraz koszt pracy firmy instalacyjnej.

Jeśli rozważasz montaż rekuperacji w Twoim domu, skontaktuj się z nami! Firma Westa term oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie świadczonych przez nas usług!
Rekuperacje do domu-system rekuperacji Sieradz - Montaż rekuperacji woj.łódzkie

ZAMÓW ROZMOWĘ
TELEFONICZNĄ

    Imię i Nazwisko*

    Numer telefonu*

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

    Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych będzie WESTA-TERM, REGON: 386244579, NIP: 8272323856, KRS: 0000844796, Kod pocztowy: 98-200 Sieradz, Ulica: Polskiej Organizacji Wojskowej 141. Dane są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności Westa-Term.