Obniżenie kosztów energii

Wysoka opłacalność inwestycji

W całkowitych kosztach ponoszonych przez gospodarstwo rolne prąd możne stanowić nawet 20 %. Rolnicy jak również hodowcy na co dzień korzystają z wielu energochłonnych maszyn. Ich ilość rośnie wraz z mechanizacją rolnictwa i rosnącą ilością maszyn działających z wykorzystaniem energii elektrycznej. Im większe i bardziej zaawansowane technologicznie gospodarstwo, tym wyższe koszty za prąd.

Oszczędności

Obniżenie kosztów

Koszt prowadzenia gospodarstwa rolnego może obniżyć fotowoltaika, pozwalająca produkować tanią energię z promieniowania słonecznego. Wybrać można spośród dwóch rodzajów instalacji. Pierwsza - on-grid, to system połączony z zakładem energetycznym, pozwalający przesyłać nadmiar energii do sieci. Druga - off-grid, to system magazynujący energię w akumulatorach, co sprawdzi się zwłaszcza w rejonach, w których następują częste przerwy w dostawie prądu.

Dotacje

Źródła finansowania

Planując fotowoltaikę w swoim gospodarstwie rolnym, możesz ubiegać się o ulgę lub o dotację czy pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ulga inwestycyjna dla rolnika inwestującego w elektrownię słoneczną przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na: odliczeniu ¼ kosztu instalacji fotowoltaicznej od należnego podatku rolnego, 25% ulgi od nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami.

Wycena

Koszt instalacji

Zapraszamy do kontaktu. Ocenimy możliwości montażowe i zaproponujemy instalację fotowoltaiczną o odpowiedniej mocy. Zapewniamy montaż i pomoc przy ubieganiu się o dofinansowanie fotowoltaiki.

 

Obniżenie podatku rolnego 25% ulgi inwestycyjnej nawet przez 15 lat!
Rolnik czy hodowca, który płaci podatek rolny, ma szansę odliczyć 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne od podatku rolnego. Wprowadzenie nowoczesnych technologii do Twojego gospodarstwa czyni je bardziej prestiżowym i ekologicznym. Dzięki fotowoltaice możesz zyskać dodatkowe 5 punktów przy ocenie wniosków dotacyjnych z PROW.

Postaw na innowację z Westa Term-Panele fotowoltaiczne Sieradz, Łódź, Pabianice, Zduńska Wola, Wieluń, Radomsko, Konstantynów Łódzki.

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych na terenie Sieradza i okolic

Napędzaj swoje gospodarstwo rolne energią czerpaną prosto ze słońca, minimalizując koszty zużycia energii elektrycznej dzięki fotowoltaice!
Słońce odgrywa olbrzymią rolę w prawidłowym prosperowaniu gospodarstw rolnych. Od dzisiaj może stać się ona jeszcze bardziej znacząca. Rosnące zautomatyzowanie maszyn i urządzeń rolnych, pociąga za sobą coraz większe koszty zużycia, coraz to większych ilości energii elektrycznej.

Jak zminimalizować koszty zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie?

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach będziemy mieli do czynienia z kolejnymi wzrostami cen energii elektrycznej. Dotyczy to także gospodarstw rolnych. Oznacza to, że fotowoltaika z roku na rok, będzie przynosić coraz większe oszczędności gospodarstwom, które się zdecydują na jej założenie. Spowoduje to znaczne skrócenie się czasu zwrotu inwestycji.
Z Westa term przestaniesz przepłacać za prąd!

Korzyści z fotowoltaiki w gospodarstwie

Dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne zredukujesz koszty energii elektrycznej oraz uniezależnisz się od ciągłych podwyżek cen prądu. Pomniejszone rachunki za prąd sprawią, że w Twojej kieszeni zostaną dodatkowe fundusze, które będziesz mógł przeznaczyć na dalsze inwestycję i rozwój swojego gospodarstwa, co w przyszłości przełoży się na kolejne zyski. Inwestycja w panele fotowoltaiczne to także zabezpieczenie przyszłości Twojej rodziny. W takich niepewnych czasach warto wybierać pewne inwestycje. Poza tym dzięki produkcji tzw. „zielonej energii” przyczyniasz się do ochrony środowiska. Wykorzystanie niezagospodarowanych do tej pory powierzchni takich jak dachy czy wiaty pod instalację fotowoltaiczną daje Ci możliwość zarabiania przez oszczędzanie. Dodatkowo możesz dokonać amortyzacji kosztów inwestycyjnych związanych z instalacją systemów fotowoltaicznych, dzięki odpisom od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym.

Przykładowa kalkulacja*

Instalacja fotowoltaiczna o mocy około 9,9 kW

* Kalkulacja dotyczy przykładowych zestawów o wybranej mocy i może ulec zmianie w zależności od użytych komponentów – na życzenie klienta zrealizujemy dowolną kombinację na podstawie indywidualnej wyceny.
** W przypadku montażu na gruncie należy doliczyć około 1 tys. zł.
*** Ceny zawierają podatek VAT w wysokości 8%, właściwy w przypadku fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego. W przypadku działalności gospodarczej stawka VAT wynosi 23% i podlega odliczeniu.

Wariant STANDARD
Standard
Brutto 32 650 zł Instalacja fotowoltaiczna o mocy około 9,9 kW ** ***
Panele fotowoltaiczne mono Kensol 330W, gwarancja – 15 lat na produkt, 25 lat na moc wyjściową
Inwerter GoodWe GW10KT-DT seria G2 3-fazowy, gwarancja na produkt – 5 lat
Elementy systemu fotowoltaicznego (w tym skrzynka przyłączeniowa DC+AC z ogranicznikiem przepięć, łańcuch PV, klemy, uziomy, złącza itp.)
Elementy systemu montażowego (profile, łączniki, śruby, zaciski, wpusty itp.), właściwe dla rodzaju pokrycia dachu i kąta nachylenia**
Usługa (w tym audyt fotowoltaiczny i projekt instalacji, dowóz i montaż, wsparcie pomontażowe – instruktaż i pomoc przy zgłoszeniu instalacji do PGE)
Cena za 1 kWp : 3.298 zł
Wariant PREMIUM
Premium
Brutto 38 175 zł Instalacja fotowoltaiczna o mocy około 9,9 kW ** ***
Panele fotowoltaiczne mono SHARP NU-JB 393W, gwarancja 15 lat na produkt, 25 lat na moc wyjściową
Inwerter HUAWEI Sun 2000-10KTL-M-1, gwarancja – 10 lat na produkt
Elementy systemu fotowoltaicznego (w tym skrzynka przyłączeniowa DC+AC z ogranicznikiem przepięć, łańcuch PV, klemy, uziomy, złącza itp.)
Elementy systemu montażowego (profile, łączniki, śruby, zaciski, wpusty itp.), właściwe dla rodzaju pokrycia dachu i kąta nachylenia**
Usługa (w tym audyt fotowoltaiczny i projekt instalacji, dowóz i montaż, wsparcie pomontażowe – instruktaż i pomoc przy zgłoszeniu instalacji do PGE)
Cena za 1 kWp: 3.864 zł

ZAMÓW ROZMOWĘ
TELEFONICZNĄ

    Imię i Nazwisko*

    Numer telefonu*

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

    Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych będzie WESTA-TERM, REGON: 386244579, NIP: 8272323856, KRS: 0000844796, Kod pocztowy: 98-200 Sieradz, Ulica: Polskiej Organizacji Wojskowej 141. Dane są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności Westa-Term.