Klimatyzatory do domu i biura

 

 

 

Klimatyzacja jest procesem, w którym powietrze dostarczane do pomieszczeń jest poddawane zabiegom technicznym w celu zapewnienia osiągnięcia określonych parametrów temperatury i wilgotności. Parametry te uzyskuje się ze względów higienicznych oraz dla zapewnienia dobrego samopoczucia użytkowników pomieszczeń.

Optymalna temperatura

Zadbaj o komfort pracy i wypoczynku

W potocznym rozumieniu klimatyzacja najczęściej jest rozumiana jako chłodzenie. Jednak klimatyzacja to zarówno chłodzenie, jak i podgrzewanie powietrza oraz jego nawilżanie lub osuszanie, a także oczyszczanie z zanieczyszczeń.

Oszczędność energii

Zdrowa i ekologiczna klimatyzacja

Wśród dostępnych modeli klimatyzatorów możemy spotkać modele zarówno przenośne, jak i stacjonarne. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest urządzenie typu split, które składa się z jednostki wewnętrznej, instalowanej w pomieszczeniu, oraz zewnętrznej, zawierającej sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny - montowanej na zewnątrz budynku.

Duża moc i sprawność działania

Wydajne klimatyzatory

Jednostki  wewnętrzne są wykonywane w różnych wersjach: ścienne, sufitowe, kasetonowe, kanałowe oraz stojące. Jedna jednostka zewnętrzna może obsłużyć kilka jednostek wewnętrznych w systemie Multi split, stosowanym do klimatyzowania więcej niż jednego pomieszczenia.

Skalowalność systemów

Systemy klimatyzacji

Systemy pozwalające na podłączenie od 2 do 5 różnych jednostek wewnętrznych (naściennych, kasetonowych, kanałowych oraz konsoli podłogowych) o różnych wydajnościach to systemy Free Multi, które zapewniają wyjątkową uniwersalność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Westa-Term klimatyzacje Sieradz

Klimatyzacja w domu

Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzyła się z luksusem, a także pomieszczeniami przemysłowymi, biurami czy sklepami. Z biegiem lat schemat ten zaczął się zmieniać, a systemy klimatyzacji w domach stały się coraz bardziej popularne oraz chętniej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem. Poprawnie zamontowany i właściwie użytkowany klimatyzator znacznie poprawia jakość powietrza w domu.

Klimatyzacja a wentylacja

Klimatyzacja i wentylacja nie są urządzeniami zamiennymi. Wzajemnie się uzupełniają i uzdatniają powietrze w domu. Nie można jednak rezygnować z jednego na rzecz drugiego.

Klimatyzacja u alergików

Idealnym rozwiązaniem dla alergików oraz osób cierpiących na problemy płucne jest klimatyzacja. Klimatyzator poprawia jakość powietrza dzięki wbudowanym filtrom, które wyłapują zanieczyszczone cząsteczki i je oczyszczają. Alergik ma pewność, że oddycha powietrzem pozbawionym kurzu, alergenów i pyłków. Niektóre z klimatyzatorów mają wbudowaną dodatkową funkcję jonizacji.

Dzięki klimatyzacji jesteśmy w stanie osiągnąć najbardziej optymalne warunki temperaturowe w naszym domu. Klimatyzacja pozwala nam nie tylko obniżać temperaturę w domu, ale także ją podnosić. Zalecana różnica temperatur, pomiędzy klimatyzowanym a nieklimatyzowanym pomieszczeniem powinna wynosić ok. 7 stopni. W przypadku ustawienia skrajnie różnej temperatury pomiędzy pomieszczeniami, powinniśmy liczyć się z tym, że narażamy się na zapalenie gardła lub przeziębienie. Dlatego warto trzymać się zasady siedmiostopniowej różnicy temperatury.

Dodatkowym komfortem dla posiadaczy klimatyzacji jest możliwość ustawienia kierunku i siły nawiewu, dzięki czemu brak jest niekontrolowanych przeciągów i nagłych podmuchów powietrza. Klimatyzacja-ustawienie wilgotności powietrza Klimatyzacja nie tylko ochładza lub ogrzewa powietrze, ale także pozwala pozbyć się z pomieszczenia nadmiaru wilgoci, dzięki czemu powietrze jest zdrowsze.

Klimatyzacja koszty

Na ogólny koszt klimatyzacji składa się urządzenie, czyli klimatyzator, długość instalacji i jej rodzaj oraz koszty jej montażu, a także koszt późniejszej eksploatacji. Wybierając więc urządzenie, należy zapoznać się z jego specyfikacją oraz zużyciem energii, jakie sugeruje producent. Często zakup tańszego urządzenia może sprawić, że w ostatecznym rozrachunku będzie ono droższe w eksploatacji. Jest to związane z poborem prądu, dlatego warto wziąć pod uwagę klasę energetyczną urządzenia. Na rynku, obecnie najwyższą dostępną klasą energetyczną urządzenia jest A+++. Warto również wziąć pod uwagę czynnik, jakim jest sezonowa efektywność chłodzenia lub grzania. Im wyższy będzie wskaźnik efektywności sezonowej, tym bardziej oszczędne będzie urządzenie. Związane jest to z mniejszym zużyciem energii do transportu ciepła. Oszczędność pracy klimatyzatora jest też związana z izolacją cieplną budynku.

Przegląd klimatyzatora

Przeglądu okresowego klimatyzatora należy dokonywać dwa razy w roku. Dopuszczenie do wycieku freonu może narazić nas na wysokie koszty naprawy, a nawet konieczność wymiany urządzenia na nowe. Warto więc pamiętać o konserwacji klimatyzatora.
Klimatyzacje woj. łódzkie
Jeśli masz pytania dotyczące klimatyzacji bądź wyceny jej montażu, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą za pomocą formularza kontaktowego.

ZAMÓW ROZMOWĘ
TELEFONICZNĄ

    Imię i Nazwisko*

    Numer telefonu*

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

    Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych będzie WESTA-TERM, REGON: 386244579, NIP: 8272323856, KRS: 0000844796, Kod pocztowy: 98-200 Sieradz, Ulica: Polskiej Organizacji Wojskowej 141. Dane są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności Westa-Term.